Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

Prikelti antram gyvenimui

Pereiti prie turinio

2017 07 27

 

Liepos pradžioje Vosiliškio bibliotekoje viešėjo tautodailininkas Aleksandras Filipavičius ir Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokytoja Birutė Banienė. Čia vyko jų darbų iš molio ir medžio paroda „Prikelti antram gyvenimui".

Tautodailininkas mums papasakojo apie savo veiklą ir pristatė darbus iš medžio ir molio. Ypatingo dėmesio verti darbai sukurti su didžiule meile gimtam kraštui. Kruopščiai padarytas senovinio namo maketas, medis su gandralizdžiu, vorai, elniukas ir kiti moliniai bei mediniai darbai.

 

Mokytojos Birutės darbai iš molio išsiskiria savitumu, originalumu, praktiškumu. Įvairiausi raštų ir spalvų deriniai vazelėms, lėkštutėms suteikia nepakartojamo žavesio. Darbeliai žavi ir savo originaliomis formomis.

 

Įkvėpti tokių gražių pavyzdžių bei mokytojos pamokyti susirinkusieji bibliotekos skaitytojai patys gamino įvairiausius dirbinius. Taip atsirado naujos ir nepakartojamos vazelės, lėkštutės, atpuškavo ežiukas.

 

Už galimybę prisiliesti prie molio ir patiems pajusti kūrybos džiaugsmą esame be galo dėkingi tautodailininkui Aleksandrui Filipavičiui, mokytojai Birutei Banienei bei šauniai komandai, kuri mūsų darbeliams padėjo tapti tokiais spalvotais ir tvirtais.

 

Daina Tendziagolskienė,

RMMVB Vosiliškio filialo vyresn. bibliotekininkė