Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

Užburiantis kūrybinis procesas

Pereiti prie turinio

2018 07 31

 

Liepos 28 d. Berteškių bendruomenės moterys susirinko į dar nematytos ir negirdėtos „Spalvotos batikos" praktinį užsiėmimą, kuriam vadovavo tekstilininkė iš Klaipėdos krašto Kristina Šorienė.

K. Šorienė su batikos technika susipažino studijuodama Vilniaus dailės akademijoje. Pasak Kristinos, ši technika ją pakerėjo: jos spalvos, nuostabus vaško kvapas ir pats kūrimo procesas – kaip meditacija.

 

Kelias valandas menininkė kantriai mokė moteris piešti, spalvinti, vaškuoti, raižyti. Pats kūrybinis laikas labai atpalaiduoja, jis tiesiog teka, o įpusėjus sunku numatyti, koks bus rezultatas, nes viskas pasislepia po vaško sluoksniais, o tik jį nulyginus pasirodo visuma.

 

Įdomu ir tai, kaip vaškas transformuoja medžiagą: ji praskaidrėja kaip vitražas. Todėl geriausia batikinius darbus kabinti lange ar prieš šviesos šaltinį.

 

Nors daugelis atėjo „tik pažiūrėti", tačiau greitai įsiliejo į bendrą kūrybinį procesą ir kūriniais liko sužavėti. Ši technika tuo ir įdomi, kad rezultatas visada netikėtas ir stebinantis. Susitikimą organizavo Berteškių bibliotekos filialas ir kaimų bendruomenė „Berteškiai".

 

Ona Smitrienė,

RMMVB Berteškių filialo vyresn. bibliotekininkė