Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

Danielės paveikslai, dedikuoti Anapilin išėjusiai Editai Sprauniūtei

Pereiti prie turinio

2018 08 03

 

Rugpjūčio 2-ąją Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos dailės galerijoje atidaryta Stanislavos Klemės tapybos darbų paroda.

Paroda atidaryta netradiciškai, susirinkusiems susėdus prie stalelių, išmoningai paserviruotų pačios Stanislavos. Ne vieno žvilgsnį patraukė subtili padėka atvykusiam į parodos pristatymą ir prisėdusiam prie stalelio.

 

Mažoje kortelėje įpakuotas jausmus išreiškiantis saldainiukas „Rafaelo" ir pašyta „Ačiū. Danielė". (Danielė – tai menininkės pseudonimas).

Susirinkusiems parodos autorę pristatė Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkė Asta Kriščiokaitienė.

 

Ji, Danielės pageidavimu, nenuklydo į menininkės biografiją, o renginio vedimą perleido klaipėdiškiams (Danielės bičiuliams) – gitaristui Gintariui Petkui ir skaitovei Rūtai Jurkuvienei.

 

Rūta raiškiai skaitė pačius gražiausius Danielės kūrybos eilėraščius, o Gintaris emocingai atliko ilgesingas ir melodingas dainas, pritariant gitarai.

 

Ne viename iš eksponuojamų paveikslų regėjome mistinius žmogaus pavidalo siluetus angelo sparnais ir stengėmės suprasti, ką autorė tuo nori išreikšti. Viskas paaiškėjo, kai, nubraukusi skalsią ašarą, Danielė ištarė:

 

– Šią parodą skiriu Anapilin išėjusiai Editai Sprauniūtei, artimai bičiulei, kuri mano gyvenime paliko ne pėdutę, o visą pėdą...

 

Ir mes, bibliotekos darbuotojai, prisiminę anksti Anapilin iškeliavusią kolegę, sunkiai tvardėme jausmus, o menininkės paveikslai nušvito kitomis spalvomis... Paveikslai – be pavadinimų, todėl kiekvienas galime juos savaip vertinti ir interpretuoti.

 

Stanislavą Klemę atėjo pasveikinti gausus būrys artimųjų, bičiulių. Jie linkėjo autorei kūrybinės sėkmės, sveikatos ir ilgų gyvenimo metų.

 

Ačiū, miela Daniele, už ypatingą parodą ir originalų jos pristatymą, už tai, kad maloniai sutikote ir pasirūpinote kiekvienu, atėjusiu praleisti vakarą ir pažinti Jus ir Jūsų kūrybą iš naujo.

 

Rūta Gudžiūnienė

Autorės nuotraukos