Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Už Raseinių, ant Dubysos, / teka saulė, teka, / geltonplaukės puikios visos / šneka ten, oi šneka.

Maironis

Kraštiečio Jono Sąlygos kūrybos vakaras Kaulakių bibliotekoje

Pereiti prie turinio

2018 08 04

 

Karštas rugpjūčio 2-osios pavakarys nesutrukdė į Kaulakių biblioteką ateiti, atvažiuoti tiems, kurie nekantriai laukė susitikimo su kraštiečiu, dr., prof., VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovu Jonu Sąlyga ir Kauno dramos teatro aktore, skaitove, Klaipėdos universiteto docente Virginija Kochanskyte.

Jie gausiai susirinkusiems kaulakiškiams ir svečiams pristatė programą „Jūra – mano širdies muzika".

 

Prasmingais žodžiais vakarą pradėjo šio renginio organizatorė – Kaulakių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Zita Gedminiene, vėliau perdavusi vedančiosios pareigas žaviajai aktorei Virginijai Kochanskytei.

 

Kaip meistriškai ji klausimus Jonui Sąlygai įpynė į jo paties sukurtas eiles, o Jonas atsakymus – į dainas ir pasakojimus apie tai, kaip pildėsi vaikystės, jaunystės svajonės, kas paskatino pasirinkti gydytojo profesiją, kodėl jūra jam tokia artima ir t.t.

 

Tokiu poetiniu dialogu buvo atskleistas visas kraštiečio gyvenimo ir kūrybos kelias – vaikystė, jaunystė ir branda. Anot Virginijos, kai žmogus įkopia į penktą ar šeštą dešimtmetį, sukaupia dvasios turtų, visada sugrįžta grąžinti skolos savo kraštui. Ir gerbiamas Jonas kaskart sugrįžta į Raseinių žemę, nustebindamas kraštiečius savo profesiniais ir kūrybiniais pasiekimais.

 

Kraštiečio draugystė ir nuoširdus bendravimas su Kaulakių biblioteka ir jos šeimininke Zita Gedminienė prasidėjo prieš dvejus metus ir kasmet tvirtėja.

 

Tada kraštietis atvežė ir pristatė savo fotografijos darbų parodą „Žvelgiu aš į tave, manoji jūra". Fotografijų albumą „Jūra nepozuoja", autobiografinę knygą „Į Klaipėdą atvedė vaikystės laivai" ir kompaktinį diską „Mano jaunystės tiltai" su jo ir Broniaus Mūro atliekamais kūriniais padovanojo bibliotekai.

 

Albumą, kasetę kiekvienas norintysis ir šiandien gali įsigyti Kaulakių bibliotekoje, o atsinaujinusia paroda galėsime mėgautis visą rugpjūčio mėnesį.

 

Apie prof. Jono Sąlygos kūrybos vakarą „Jūra – mano širdies muzika" mintimis feisbuko paskyroje pasidalino ir pati aktorė Virginija. Štai ką ji rašo:

 

„Vakar Kaulakių kaimo bibliotekoje karščiu alsavo ne tik vasaros vakaras, bet ir kraštiečių širdys. Klaipėdos jūrininkų ligoninės prof. Jonas Sąlyga su begaline meile dalinosi gyvenimiškąja patirtimi, šelmiškai atviravo, jautriai prisiminė brangius širdžiai artimuosius, dėkojo susirinkusiems už tas GROŽIO ir ILGESIO gėles, kurias jo širdyje sodino ir brandino gimtoji žemė ir nuostabūs Raseinių krašto žmonės.

 

Ačiū Jonui Sąlygai už smagias kūrybinės bičiulystės akimirkas – netikėta ir malonu buvo atrasti tokiame dalykiškame žmoguje romantišką dainininką ir lyrišką poetą. Renginio nuotaikų kaita puikiai atliepė jūros nuotaikų kaitai J. Sąlygos fotografijų parodoje.

 

Džiaugsiuos galėdama pravesti kūrybinį susitikimą Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje..."

 

Ir nieko čia daugiau nepridursi... Belieka tik nuoširdžiai padėkoti kraštiečiui Jonui Sąlygai ir aktorei Virginijai Kochanskytei už puikų kūrybos vakarą „Jūra – mano širdies muzika", suartinusį kraštiečius tarsi jūroje išblaškytus laivus.

 

Dėkojame Kaulakių bibliotekos vyresn. bibliotekininkei Zitai Gedminienei, organizavusiai nepaprastai gražų renginį, atidumą kiekvienam, atvykusiam maloniai praleisti ketvirtadienio vakarą.

 

Rūta Gudžiūnienė

Autorės nuotraukos