Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Už Raseinių, ant Dubysos, / teka saulė, teka, / geltonplaukės puikios visos / šneka ten, oi šneka.

Maironis

Žolinės šventė Gruzdiškėje

Pereiti prie turinio

2018 08 13

 

Rugpjūčio 10 d. gruzdiškiečiai ir kraštiečiai rinkosi į RMMVB Gruzdiškės filialo biblioteką paminėti tradicinę Žolinės šventę „Besibaigianti vasara kvepia žolynais", skirtą Valstybės šimtmečiui.

Atvykę į šventę visi dalyviai buvome pakviesti pasimėgauti besibaigiančios vasaros kvapais, spalvomis ir skoniais. Turėjome užuosti žolynų kvapus ir juos atspėti, eksperimentuoti ir įminti spalvų burtus, paragauti šių metų derliaus įvairiausių skonių duonos, atsigaivinti gaiviaisiais gėrimais.

 

Oficialią šventės dalį pradėjo jaunoji skaitytoja Vaiva Klapatauskaitė eilėraščiu apie Žolinę. Ją tęsė jaunoji literatė Monika Kvedaraitė savo jautriu fragmentu „Mano namai" apie meilę savo kraštui, gimtinei. Su meile ir pagarba kraštietė Rita Barauskienė atidarė savo kūrybos parodą „Gimtinės grožis karpinuose". Karpiniuose atpažinome Ritos gimtinės sodybą, augmeniją pilną gyvasties su paukšteliais, drugeliais, metų ir paros laiko kaitą. Parodos autorė papasakojo apie pomėgį karpiniams, karpymo subtilybes.

 

Pasakojimą paįvairino klausimais, teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti pačios autorės sukurtais prizais. Visiems džiaugsmingų emocijų suteikė kūrėjos užduotis „Žiedų magija" – išsakyti vieni kitiems Žolinės proga linkėjimai, kartu su spalvotais popieriniais žiedeliais, išsiskleidė vandenyje. Rita renginio dalyviams padovanojo savo kūrybos atvirukų, karpinių. Netrūko sveikinimų, šiltų žodžių ir pačiai meno mylėtojai Ritai.

 

Savo eiles skaitė literatė Nijolė Kaminskienė, o mūsų kraštietė muziejininkė Lina Vapsevičienė pristatė iš Raseinių krašto istorijos muziejaus atsivežtą parodą „Raseinių kraštas senojoje fotografijoje". Lina pakomentavo kiekvieną paveikslą, juose atpažinome senuosius Raseinius, Viduklę, Betygalą, Šiluvą, Ariogalą. Muziejininkė padovanojo vertingų knygų bibliotekai.

 

Apie Gruzdiškę eilėmis savo mintis išsakė buvusi bibliotekininkė, literatė Valė Miltenienė. Visi įdėmiai klausėmės bibliotekininko-kraštotyrininko Jono Brigio pranešimo apie jo išleistas knygas ir apie Gruzdiškės kaimo istoriją. Kraštotyrininkas pateikė naujų istorinių faktų apie Gruzdiškę, padovanojo dokumentinės medžiagos apie dvarą ir buvusį M. Melnikaitės kolūkį.

 

Apdovanoti buvo akcijos „Spalvotas pavasaris" dalyviai ir įveikę vasaros skaitymo iššūkio užduotis. Žolinės šventės metu tradicija tapo pristatyti ir naujais įrašais papildyti knygą „Kaimo šviesuolis". Šiais, Valstybės šimtmečio metais, „Kaimo šviesuoliu" tapo vyriausias kaimo gyventojas Juozas Marinas, sulaukęs 91 metų.

 

Šventėje dalyvavo Raseinių rajono tarybos narė, Kaimų bendruomenės „Gruzdiškė" pirmininkė Genovaitė Kveselienė, Raseinių seniūnijos seniūnas Rolandas Klusas.

 

Puodeliui šventinės arbatos persikėlėme į bendruomenės patalpas, kur netrūko nuoširdaus bendravimo, prisiminimų. Vadovaujami Gruzdiškės kultūros namų meno vadovės Gražinos Grabienės dainavome dainas „Už Raseinių ant Dubysos", „Giminės" ir „Lietuva".

 

Kiekvienas iš šventės rankose išsinešėme po simbolinę kvepiančią Žolinės puokštelę, kuri primins besibaigiančios vasaros spalvas, kvapus ir duonos skonį, meilę ir pagarbą sau, kaimynui, artimui, gimtinei.

 

Šventės dalyviai dėkojame šventės rėmėjai – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai.

 

Laimutė Babenskienė,

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos

Gruzdiškės filialo vyresn. bibliotekininkė