Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Už Raseinių, ant Dubysos, / teka saulė, teka, / geltonplaukės puikios visos / šneka ten, oi šneka.

Maironis

Sakralinės muzikos ir poezijos valanda „Giesmė ir žodis Tavo garbei“

Pereiti prie turinio Renginio akimirkos

2018 08 17

Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje kasmet vyksta Žolinės atlaidai, kurių metu tikintieji švenčia Švč. Mergelės Marijos ėmimą į dangų dieną. Tai šventė suburianti parapijos gyventojus ir jos svečius. Žolinės šventės šaknys ir pavadinimas slypi dar gilioje senovėje. Šią dieną švenčiama visuotinė augmenijos branda ir dėkojama už naują derlių. Diena – suburianti, vienijanti, primenanti, kad turime šimtametes tradicijas. Diena – kviečianti sustoti, apmastyti, padėkoti už duoną ir žodį, už kultūros klodus sukurtus, sukauptus ir šiandien mums visiems taip gražiai profesionaliai atskleistus sakralinės muzikos ir poezijos valandoje „Giesmė ir žodis tavo garbei".

 

Nuoširdų ačiū tariame Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios dekanui, kun. teol. lic. Vytautui Paukščiui, parapijos bendruomenei, kurie sudarė galimybę parapijiečiams ir svečiams išgirsti sakralinės muzikos ir poezijos koncertą. Programoje skambėjo A. Stradellʼos, G. F. Handel'io, J. S. Bach'o, L. Luzzi, Ch. Gounod, F. Schubert'o, M. Reger'io, R. Wagner'io, V. Bellini G. Verdi, G. Faure, C. Franck'o arijos M. K. Čiurlionio, J. Naujalio giesmės, duetai., kūriniai vargonams. Jono Pauliaus II-ojo, M. Daukšos, Maironio, V. Mačernio, V. Mykolaičio-Putino, A. Puišytės, J. Marcinkevičiaus, M. Martinaičio poezija ir proza.

 

Ačiū už bendrystę operos solistei, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatei, LMTA profesorei Astai Krikščiūnaitei, tarptautinių bei nacionalinių konkursų laureatui, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriui Dainiui Puišiui, Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos pedagogei Jurgitai Kazakevičiūtei, Lietuvos vyriausybės kultūros ir meno bei Kalbos premijų laureatei, aktorei, skaitovei Gražinai Urbonaitei.

 

Sugrįžome į namus atlikę krikščioniškas apeigas, atgavę sielos ramybę, gyvenimo pilnatvę – nušveitę kasdienybės dulkes, pripildę sielą pasaulinę šlovę pelniusiais muzikiniais akordais ir prasmingais žodžiais, pasidalinę su šalia esančiu žmogumi šypsena, geru žodžiu, arbatos gurkšniu.

 

Šis šventinis renginys – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos projekto „Šimtmečio tiltai" dalis, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimui. Vienas iš projekto uždavinių – profesionalųjį meną pritraukti į periferiją ir sudaryti galimybę praplėsti kultūrinį akiratį, prikelti istorinę atmintį ir stiprinti visuomenės pasididžiavimą Lietuva regiono kaimiškosiose vietovėse – sėkmingai įgyvendintas. Projektą finansavo – Lietuvos kultūros taryba.

 

Danguolė Kasparavičienė, projekto „Šimtmečio tiltai" vadovė

www.lietuva100.lt

BAZBAZ2BAZN5