Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

Šiluviškių dviračių žygis Vydūno metams paminėti

Pereiti prie turinio

2018 08 27

 

„Kas tikisi išlikti sveikas tinginiaudamas, tas elgiasi taip pat kvailai, kaip žmogus, manantis tylėjimu patobulinsiąs savo balsą" (senovės graikų istorikas ir filosofas Plutarch).

Rugpjūčio 25-ąją, nepabūgę apniukusio dangaus, nusiteikę ryžtingai, maži ir dideli rinkomės į dviračių žygį „Šiluva – „Pakalnė" – Šiluva", kuris buvo skirtas Vydūno metams paminėti.

Susirinkę išklausėme labai rimtą bendruomenės „Aušrinė" pirmininkės saugaus elgesio keliuose instruktažą, gavome po ryškiaspalvę liemenę, kurios dėka buvome iš toli pastebimi vairuotojų ir kitų eismo dalyvių.

 

Pasidabinę dovanomis ir susirikiavę į koloną pajudėjome link Katauskių kaimo, kur kaimo turizmo sodyboje „Pakalnė" visų žygio dalyvių laukė įvairios veiklos. Atvykę ir atsigaivinę, norintys galėjo dalyvauti sportinėse rungtyse, spręsti bibliotekininkės paruoštą kryžiažodį apie Vilhelmą Storastą-Vydūną, pamankštinti smegenis žaidžiant šaškėmis, na, o kiti galėjo atgauti jėgas skaitydami patinkančias knygas ramiuose sodybos kampeliuose.

 

Pailsėję, atgavę jėgas, atsiėmę medalius, pajudėjome atgal link Šiluvos. Nors grįžtant ir pradėjo lynoti, tačiau tai nesutrukdė minti pedalus su šypsenomis veiduose, o žygio prisiminimai, tikime, dar ilgai neišdils iš atminties.

 

Dėkojame sodybos „Pakalnė" savininkams Jolantai ir Eugenijui Aukštakiams už galimybę pasisvečiuoti, bendruomenei „Aušrinė" už šviesą atspindinčias liemenes, o susirinkusiems dviratininkams – už geras emocijas ir pavyzdingą elgesį žygio metu.

 

Justina Sebeckytė ir Neringa Aleksandravičiūtė