Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Už Raseinių, ant Dubysos, / teka saulė, teka, / geltonplaukės puikios visos / šneka ten, oi šneka.

Maironis

Vaikų gynimo diena Butkiškėje

Su pirmomis vasaros dienomis ateina graži šventė, birželio 1-oji- Tarptautinė vaikų gynimo diena. Mes šią šventę šventėme birželio 6 d.. Saulėtą, gražią popietę vaikučiai lydimi mamyčių, močiučių skubėjo į šventę. Kaimo bendruomenės kiemas, salė laukė visų išpuoštas balionais, kaspinais. Vaikučius pasitikome ir pasveikinome su jiems specialiai pagamintomis šventės dalyvių emblemomis.

Skaityti daugiau...

Adventinė padėkos popietė „Esi šalia“ Butkiškėje

Adventas- rimties, susikaupimo, ramybės ir paslapties laikas iki Kalėdų, kada nors trumpam reikėtų pamiršti nuolatinę darbų rutiną, pagalvoti, apmąstyti, ką reikšmingo, gražaus, gero padarėme per šiuos metus, prisiminti, kad turime šeimą, draugus, artimuosius, pažvelgti aplinkui ir pamatyti ne tik savie, bet aplink esančius žmones. Galiausiai pagalvoti, kad ir mes tokie patys kaip gamta, kad ir mūsų gyvenimo ratas sukasi, nestovi vietoje.

Skaityti daugiau...

Advento popietė Ariogalos bibliotekoje

Gruodžio 10 – tąją dieną į Ariogalos miesto biblioteką rinkosi vaikai, jaunimas. Čia vyko adventinė popietė ,,Kalėdų stebuklo belaukiant..."

Skaityti daugiau...

Girkalnyje paminėtas pirmasis Lietuvos dramaturgas A. Fromas-Gužutis

Šiais metais Aleksandrui Fromui-Gužučiui sukaktų 190 metų. Tikslių dokumentų, kur gimė dramaturgas, nėra, bet žinome, kad jis palaidotas Girkalnio kapinėse. A. Fromo gimimo metų sukakčiai paminėti Girkalnio bibliotekoje ir pagrindinėje mokykloje yra parengtas stendas ir išleistas lankstinukas. Lietuvių kalbos mokytojos vaikus supažindino su dramaturgo gyvenimu ir kūryba. Ant jo kapo būrelis girkalniškių: vaikų, mokytojų, bibliotekininkių – padėjo gėlių ir uždegė žvakutes.

Skaityti daugiau...

Paskutinis šių metų bibliotekininkų seminaras: kraštotyrinės veiklos aptarimas

Kraštotyros dokumentų kaupimas bibliotekoje ir turimos informacijos sklaida užtikrina galimybę išsaugoti vietos materialinės ir dvasinės kultūros bruožus, istorinę atmintį ir tautinį tapatumą. Ne mažiau svarbi kraštotyros dalis – bibliotekininkų surinkta kraštotyrinė medžiaga ir parengti kraštotyros darbai.

Skaityti daugiau...

Poezijos vakaras

Ko reikia šaltą žiemos vakarą? Aišku – šilumos, tačiau ne būtinai tai mums duoda liepsnojantis židinys (ar koks kitas, ne toks poetiškas šildymo įrenginys). Šių metų gruodžio 13 d. pavakarę su Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojais savo širdies šiluma dalinosi poezijos konkurso „Žydinčios vyšnios šakelė" ir tarptautinės Fridricho Bajoraičio literatūros premijos laureatas, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narys Audrius Šikšnius.

Skaityti daugiau...

Raseiniškiai dalyvavo Maironio 150-ųjų gimimo metinių minėjime LR Seime

2012 m. gruodžio 13 d. Raseinių rajono savivaldybės meras Algimantas Mielinis, Raseinių krašto istorijos muziejaus direktorė Birutė Kulpinskaitė, Pasandravio istorinio draustinio (poeto Maironio tėviškė) ekskursijų vadovė - prižiūrėtoja Rita Paškauskienė bei Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Daina Sutkevičienė dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo vykusiame plenariniame iškilmingame posėdyje, skirtame poeto Maironio 150-ųjų gimimo metinių paminėjimui.

Skaityti daugiau...

Paaiškėjo proto kovų „Europrotai“ nugalėtojai Raseiniuose

Keturis lapkričio trečiadienio vakarus į Raseinių rajono savivaldybės viešąją biblioteką rinkosi raseiniškiai, kurie susikovė protų kovose „Europrotai". Rudens sezone savo jėgas išmėgino šešios komandos: Prezidento Jono Žemaičio gimnazija, „Valdžia", „Smūgis", „Šaltinis", „Proto centras" ir „Go Obama".Plačiau

Įdomus susitikimas

Lituanistas, pedagogas, kraštotyrininkas, visuomenės veikėjas, rašytojas, daugelio knygų sudarytojas ir gausybės straipsnių autorius, ilgametis Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos direktorius, Lietuvių kalbos draugijos Panevėžio skyriaus pirmininkas ir LKD garbės narys. Tai žodžiai, kuriais galima apibūdinti Eugenijų Urboną.

Skaityti daugiau...

Rankos daro stebuklus

Paskutinėmis darganoto ir lietingo rudens dienomis į Verėduvos biblioteką buvo kviečiami visi, besidominantys dekupažu, į mokomąjį – praktinį užsiėmimą. Pamokyti dekupažo paslapčių atvyko dailės ir technologijų mokytoja Kristina Budrikienė. Kartu su savimi ji atsivežė daugybę šia technika išmargintų pavyzdžių: tai smulkūs baldai, stiklo gaminiai, įvairios skrynelės, papuošalai. Atrodė neįtikėtina, kaip neišvaizdi, padėvėta kėdutė ar skrynelė gali tapti žaviu, akį traukiančiu kūriniu.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su literatais

Dosnus Raseinių kraštas Lietuvai, išauginęs daug iškilių asmenybių. Minėdama Maironio vardą Raseinius šiemet prisimena visa Lietuva. Tačiau ne vien šio poeto eilės apdainavo Dubysos slėnių grožį. Lapkričio 23 d. į Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaityklą susirinkę poezijos mylėtojai pagerbė tris mūsų kraštiečius poetus, šiemet švenčiančius jubiliejus.

Skaityti daugiau...