Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

2014 metų renginių akimirkos

JUOZAS GIRDZIJAUSKAS (1935 07 10 – 2014 12 30)

2014 12 31

Kiekvienas žmogus – tai nepakartojamas pasaulis, begalinė visata. Deja, žmogaus kūnas ne amžinas ir ateina laikas, kai reikia tarti atsisveikinimo žodžius, užversti dar vieną likimo knygą. Gruodžio 30 d. mirė literatūros istorikas ir teoretikas, žymiausias Lietuvoje eilėtyros specialistas, profesorius, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Juozas Girdzijauskas, sukūręs lietuvių eilėtyrą kaip savarankišką lietuvių literatūros mokslo discipliną.

Skaityti daugiau...

Tegul palieka baltos pėdos sapnuose...

2014 12 30

Gruodžio 27 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyko dainuojamosios poezijos vakaras "Tegul palieka baltos pėdos sapnuose...", kurį dar norėtųsi pavadinti Kalėdiniu vakaru, nes kaip tik per Kalėdas labiausiai norisi tikrų, šiltų žodžių ir jausmų, gyvai skambančios muzikos ir artimų draugų rato. Visa tai šiame vakare ir buvo.

Skaityti daugiau...

AČIŪ JUMS!

2014 12 23

Besibaigiantys metai, artėjančios šventės sukuria ypatingą atmosferą, stebuklo laukimą. Tačiau didžiausias stebuklas yra ne šventės spindesys, o nuoširdus bendravimas, širdžių skleidžiama šiluma.

Skaityti daugiau...

Bibliotekai metai buvo geri

2014 12 22

Rajono bibliotekininkai gruodžio 17-ąją susirinkę į paskutinį šiais metais gamybinį pasitarimą, kalbėjo apie nueinančių metų nuveiktus darbus, dalijosi mintimis apie ateinančių metų planus. Bibliotekininkų gamybiniame-šventiniame pasitarime dalyvavo ir svečiai: rajono Savivaldybės mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, rajono Savivaldybės Švietimo ir socialinių reikalų departamento direktorė Jolita Jablonskienė, VU Knygotyros ir dokumentotyros instituto lektorius Tomas Petreikis.

Skaityti daugiau...

Stasiui Džiugui – 95

2014 12 19

Gruodžio mėnesį rašytojo Stasio Džiugo 95 metų jubiliejaus proga Girkalnio bibliotekoje buvo surengta popietė, vyko paroda. Girkalnio vaikai kartu su bibliotekininke skaitė jo kūrybos eiles, vartė eilėraščių knygeles ir susipažino su rašytojo gyvenimu. Vyresnieji skaitytojai domėjosi Stasio Džiugo iniciatyva iš Amerikos atsiųstu knygų fondu.

Skaityti daugiau...

Parengtas senasis Raseinių žemės vardynas

2014 12 19

Kiekviena tauta savo šaknis gali pažinti iš istorinių, archeologinių šaltinių, taip pat ir iš vietovardžių. 1922 m. kalbininkas Kazimieras Būga rašė: „Vietų vardais į mus kalba pati žemė. Jos kalbos žodžiai – tai miestų, sodžių, upių, ežerų, balų, girių, kalnų ir kt. vardai." Gaila, tačiau šią kalbą išgirsti, žemės istorijos knygą kasmet skaityti vis sunkau, nes joje trūksta daugelio puslapių. Tas spragas užlopyti siekta jau seniai, tam tikslui rinkti ir užrašinėti vietovardžiai.

Skaityti daugiau...

Šv. Kalėdų stebuklas – gerumui atvira širdis

2014 12 18

Tamsų gruodžio 12 – osios vakarą, kaulakiškiai ir atvykę iš toliau, rinkosi į Kaulakių biblioteką pabūti kartu adventiniame vakare „Šv. Kalėdų stebuklas – gerumui atvira širdis". Adventiniame vakare dalyvavo Šiluvos parapijos klebonas Erastas Murauskas ir Vadžgirio sakralinės muzikos ansamblis.

Skaityti daugiau...

Girkalnio bibliotekoje šventinės nuotaikos

2014 12 18

Kaip ir kasmet Girkalnio biblioteka kvietė savo skaitytojus turiningai ir įdomiai praleisti popietes. Aktyviausios dalyvės buvo Girkalnio moterys. Kūryba liejosi per kraštus. Adventiniu laikotarpiu iš įvairių medžiagų jos kūrė kalėdines atvirutes, puokštes, dalinosi patirtimi, kokius patiekalus galima paruošti Kūčių ir Kalėdų stalui.

Skaityti daugiau...

Advento giesmės Ariogalos miesto bibliotekoje

2014 12 17

„...Dek liepsnele, tarsi saulė. / Neški šviesą tu pasauliui. / Te neges Tavo liepsna. / Stiprink Viltį mumyse"

Tokiomis mielomis, širdingomis, melodingomis giesmėmis pradėjo adventinę popietę Ariogalos bibliotekoje sakralinės muzikos grupė „Giesmelė".

Skaityti daugiau...

„Gyvenu!”: jaunųjų kūrėjų darbai viename leidinyje

2014 12 11 

Poetas Marcelijus Martinaitis savo vardo bibliotekoje Raseiniuose besiklausęs gimtojo krašto jaunųjų rašytojų kūrybos, būtų nustebintas ir pradžiugintas. Šeštadienį pristatytas jaunųjų literatūros ir dainuojamosios poezijos kūrėjų almanachas „Gyvenu!".

Skaityti daugiau...

Poezijos vakaras Akstinuose

2014 12 09

Gruodžio 5 d. Kaulakių biblioteka kartu su Akstinų kaimo bendruomene surengė poezijos vakarą pavadinimu „Iš širdies į širdį", skirtą besibaigiantiems Kristijono Donelaičio metams.

Įvairių autorių poeziją skaitė skaitovas, teatrologijos magistras Darius Peckus. Dainuojamąją poeziją atliko žurnalistas, literatas, politikas, dainuojamosios poezijos propaguotojas Albinas Stakauskas, dažnai dar kviečiamas vesti įvairius renginius.

Skaityti daugiau...