Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

2015 metų renginių akimirkos

Adventinis vakaras Kaulakiuose

2015 12 23

Advento vainiko žvakelių liepsnelės suteikė jaukumo adventiniam vakarui „Šv. Kalėdų stebuklas – gerumui atvira širdis", kuris vyko niūrų, tamsų gruodžio vakarą Kaulakių bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Poetės kraštietės Zuzanos Budaitės-Stunžėnienės sveikinimas

2015 12 22

Poetė kraštietė Zuzana Budaitė-Stunžėnienė, šiuo metu gyvenanti Ukmergėje, pasveikino Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos ir Girkalnio filialo darbuotojus bei skaitytojus Šv. Kalėdų proga ir padovanojo savo eilėraščių rinkinį-rankraštį, kuriame publikuojami poetės eilėraščiai, įvertinti ir apdovanoti respublikiniuose literatūriniuose konkursuose.

Skaityti daugiau...

Kalėdinė paroda Girkalnio filiale

2015 12 22

Šv. Kalėdos – tai stebuklų metas. Gražiausia, kai mažus stebuklus kuria darbščios rankos. Iki Trijų Karalių Girkalnio filiale vyks kalėdinių puokščių kompozicijų, rankdarbių paroda. Šių darbelių autoriai - bibliotekos lankytojai. Kviečiame apžiūrėti, pasigrožėti! 

Skaityti daugiau...

Gamybinis rytmetis su artėjančių švenčių atspalviu

2015 12 21

Gruodžiui įpusėjus, kaip ir kasmet, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje šurmuliavo šios bibliotekos ir jos filialų darbuotojai, svečiai, rėmėjai, bendraminčiai. Jie susirinko apžvelgti nueinančių metų darbus, pagerbti ir padėkoti tiems, kurie nuoširdžiai ir atkakliai siekia užsibrėžtų tikslų, remia ir viešina bibliotekoje vykstančius renginius, koordinuoja projektinius darbus.

Skaityti daugiau...

Mokymai darbuotojams „Komandinio darbo ir bendradarbiavimo pagrindai“

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai, skirti bibliotekų darbuotojams, „Komandinio darbo ir bendradarbiavimo pagrindai". Mokymai, kuriuos vedė lektorius Mindaugas Žebrauskas, vyko linksmai ir išradingai.

Skaityti daugiau...

Parengtas Betygalos ir Girkalnio valsčių vardynas

2015 12 15

Vietovardžiai nuo seno ne tik įvardijo reikšmingesnius gamtos objektus, juos charakterizavo, bet saugojo gyvąją tautų atmintį, primindavo vietos bendruomenei svarbius įvykius, kažkuo išsiskyrusius žmones, jų veiklą. Įgyvendinant Raseinių rajono savivaldybės etninės kultūros plėtros programą Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka tęsia senųjų Raseinių krašto vietovardžių sąvado sudarymą. Šiame diske pateikiami dviejų – Betygalos (58 gyvenvietės, 708 vietovardžiai) ir Girkalnio (77 gyvenvietės, 750 vietovardžiai) – valsčių žemėvardžių sąvadai.

Skaityti daugiau...

Eksponuojama kūrybinių darbų paroda "Angelo žinia"

2015 12 14

Š. m. gruodžio 10 - 2016 m. sausio 29 dienomis Viešosios bibliotekos konferencijų salėje (II aukšte) bei Raseinių rajono švietimo centre eksponuojama respublikinio vaikų kūrybinių darbų konkurso "Angelo žinia" kūrybinių darbų paroda. Kviečiame susipažinti!

Viduklės bibliotekoje lankėsi Lietuvos kariuomenės savanoris

2015 12 11

Kario savanorio tarnybą, kaip alternatyvą privalomajai karinei tarnybai, renkasi vis daugiau jaunuolių. Taigi, tokią tarnybą pasirinko ir vidukliškis , buvęs Simono Stanevičiaus gimnazijos moksleivis Nerijus Mickevičius. Viduklės miestelio bibliotekoje, pradėjo skaityti nuo 2008 metų , tada jis buvo pradinukas. Nerijus, ne tik šios bibliotekos skaitytojas ir lankytojas bet ir bibliotekos rengiamų popiečių, valandėlių, garsinių skaitymų dalyvis .Tai be galo darbštus, nuoširdus ir daug skaitantis jaunuolis.

Skaityti daugiau...

Projektas „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam“ pusiaukelėje

2015 12 11

2015 metų birželio mėn. buvo pradėtas vykdyti Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje parengtas 18 mėnesių trukmės (2015 m. birželis – 2016 m. lapkritis) projektas „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam". Pagrindinis šio projekto tikslas – ugdyti rajono bibliotekininkų bei gyventojų skaitmenines kompetencijas, įtraukiant vietos bendruomenių narius į skaitmeninio turinio kūrimą.

Skaityti daugiau...

Advento popietė „Laukimas šviesos mažoje mūsų žemėje“

2015 12 07

Laiko tėkmė veja mus į priekį: vėl priartėjome prie didžiųjų, gražiųjų metų švenčių. Tai laikas, kad pasiruoštume Šv. Kalėdoms – malonės metui. Šį gražų ir prasmingą laikotarpį vadiname adventu – laiku, pilnu laukimo, kviečiančiu į rimtį ir susikaupimą. Kaip tik šiuo laikotarpiu tamsias, niūrias dienas norisi pripildyti dėmesio kitiems, dalytis prasmingu laukimu, dalytis savo širdies šiluma, pabūti drauge, pavakaroti su artimaisiais ir draugais.

Skaityti daugiau...

Popietė “ Pasakojimai sielai”

2015 11 28 

Anksti besileidžianti saulė, nukritę medžių lapai ir šiltesni drabužiai slopina vasaros metu susikaupusį entuziazmą. Todėl lapkričio 25 d. Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka pakvietė į šiltą, jaukumu ir žvaigždžių spindesiu pripildytą popietę su biologe, gamtos mokslų daktare, astrologe, poete bei rašytoja Angelina Zalatoriene. Renginio pradžioje trumpai buvo pristatyta viešnios biografija.

Skaityti daugiau...