Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Už Raseinių, ant Dubysos, / teka saulė, teka, / geltonplaukės puikios visos / šneka ten, oi šneka.

Maironis

2015 metų renginių akimirkos

Projektas „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam“ pusiaukelėje

Pereiti prie turinio

2015 12 11

2015 metų birželio mėn. buvo pradėtas vykdyti Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje parengtas 18 mėnesių trukmės (2015 m. birželis – 2016 m. lapkritis) projektas „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam". Pagrindinis šio projekto tikslas – ugdyti rajono bibliotekininkų bei gyventojų skaitmenines kompetencijas, įtraukiant vietos bendruomenių narius į skaitmeninio turinio kūrimą.

 

Nuo spalio 19 dienos prasidėjo mokymai, kurių metu Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojai, rajono kaimų bendruomenių nariai stiprino savo gebėjimus vaizdaus turinio kūrimo srityje. Informacijos technologijų mokymo centro (ITMC) specialistė Renata Danielienė pravedė 20 valandų mokymus „Kompiuterinė vektorinė grafika CorelDRAW".

 

Lapkričio pradžioje 20 akademinių valandų taškinės grafikos Adobe Photoshop kursus projekto dalyviams vedė ITMC dėstytojas Rytis Umbrasas. Specialistas supažindino besimokančiuosius su nuotraukų įkėlimo taisyklėmis, programos įrankių panaudojimo galimybėmis, kūrybišku spalvų naudojimu. Teorines žinias keitė praktiniai darbai. Kursų dalyviai mokėsi nuotraukas retušuoti, montuoti, naudoti įvairius efektų derinius, spalvinti rankiniu būdu ir daug kitų naudingų dalykų, leidžiančių ženkliai pagerinti nuotraukų kokybę, o vėliau jas panaudoti rengiant vaizdines priemones – lankstinukus, skelbimus, kvietimus ar viešinant savo veiklą spaudoje ir internete.

 

Lapkričio 30 dieną baigėsi paskutinis IT vartotojo kvalifikacijos tobulinimo kursas „Filmavimas ir videomontažas Adoble Premiere Pro". ITMC lektorius Vidas Vainoras supažindino kursų dalyvius su pagrindiniais vaizdo kameros techniniais parametrais, filmų formatais. Buvo mokomasi filmuoti, įvesti multimedija medžiagą į kompiuterį, įkelti ją į „Adobe Premiere Pro" programą, įrašyti garsą, dirbti su titrais, įvairiais efektais. Baigiantis kursams besimokantieji jau buvo susikūrę po trumpą filmuką.

 

Kursų dalyviams buvo įteikta paruošta visų kursų metodinė mokymų medžiaga, o praktinius gebėjimus jie galės ugdyti su bandomosiomis versijomis. Kursai suteikė jų dalyviams darbo su šiomis programomis pagrindus. Ateityje bibliotekininkų ir jų partnerių laukia rimtas iššūkis – savarankiškai kelti savo kompetencijas šioje srityje ir vėliau projekto eigoje jas pritaikyti mokant vietos bendruomenės narius.

 

Kursų dalyviai pritaikė mokymų metu gautas žinias ir paruošė šventinius sveikinimus, kurie bus eksponuojami Viešojoje bibliotekoje, taip pat svetainėje www.raseiniai.rvb.lt

 

Šį projektą inicijavo visą Lietuvą aprėpiantis, nuo 2013 metų pabaigos besitęsiantis projektas „Bibliotekos pažangai 2", kurį įgyvendina Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Juo siekiama sustiprinti Lietuvos bibliotekų gebėjimus tenkinti besivystančios bendruomenės poreikius, paversti jas socialinių ir ekonominių pokyčių lyderėmis, dinamiškais ir daugiafunkciniais mokslo ir kultūros centrais, kuriuose naujausių technologijų prieinamumas būtų integruotas į jų socialinių funkcijų įvairovę.

 

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos projekto

„Pažangėjanti biblioteka kiekvienam" viešinimo koordinatorė Jolanta Gudeikytė