Už Raseinių, ant Dubysos, / teka saulė, teka, / geltonplaukės puikios visos / šneka ten, oi šneka.

Maironis

2015 metų renginių akimirkos

Viduklės bibliotekoje lankėsi Lietuvos kariuomenės savanoris

2015 12 11

Kario savanorio tarnybą, kaip alternatyvą privalomajai karinei tarnybai, renkasi vis daugiau jaunuolių. Taigi, tokią tarnybą pasirinko ir vidukliškis , buvęs Simono Stanevičiaus gimnazijos moksleivis Nerijus Mickevičius. Viduklės miestelio bibliotekoje, pradėjo skaityti nuo 2008 metų , tada jis buvo pradinukas. Nerijus, ne tik šios bibliotekos skaitytojas ir lankytojas bet ir bibliotekos rengiamų popiečių, valandėlių, garsinių skaitymų dalyvis .Tai be galo darbštus, nuoširdus ir daug skaitantis jaunuolis.

Nerijus mielai vaikams pasakojo apie savanorio tarnybą. Kad savanoriu, gali tapti kiekvienas Lietuvos pilietis nuo 18 metų, pareiškęs norą ir atitinkantis sveikatos, fizinius bei kitus reikalavimus, o negali, tapti asmenys teisti už tyčinius nusikaltimus.

Pirmąją savaitę didžiausias dėmesys skiriamas savanorių ginklui, automatiniam ginklui AK-4MT, vadinamajam „irklui". Savanoriai privalo ne tik „iškalti" GVT (ginklo valdymo testo) punktus, bet ir mokėti be klaidų viską padaryti.

Pirmosiomis dienomis, kol pripranti prie visiškai naujo gyvenimo ritmo, tenka lakstyti nuo ryto iki vakaro. Supranti, kad paklusti privalai visiems. Nuo instruktorių iki budėtojų. Klausyti tenka net ir turinčių tokį patį laipsnį, jaunesniojo eilinio. Poilsiui nelieka nė minutės, nes komanda „Kuopa rikiuot" gali pasigirsti bet kada.

Kariai savanoriai ardo šautuvą, mokosi jį vėl surinkti, stengiasi įsiminti visų jo dalių pavadinimus, ir kaip elgtis su ginklu, kad nesusižeistum pats ir nesužalotum aplinkinių.

Vyksta lauko taktikos pratybos, kurios būna miške. Instruktoriai paruošia kareiviams įvairių siurprizų. Vien ropojimo-šliaužimo-ridenimosi-sėlinimo užduotis ko verta! Aidint seržantų raginimams privalai nušliaužti tam tikrą atkarpą nepakeldamas galvos. Nesunku įsivaizduoti, kaip atrodo uniformos po šliaužimo per purvą! O kur dar, kuprinė sverianti apie 25 kg ir ginklas, nakvynė po atviru dangumi.

Valandėlė, vaikams tikrai neprailgo. Jie, šitaip atidžiai klausėsi, kad atsakę į jo užduotus klausimus gavo saldžių prizų.

Dar ilgai bibliotekoje netilo vaikų šurmulys, visi džiaugėsi kareiviška kuprine, ir joje esančiais daiktais, paveikslavosi su Nerijumi.

Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Viduklės

filialo vyresn. bibliotekininkė Janina Gečaitė