Darbo laikas: I-V 8.00 - 18.00
                     VI   8.00 -16.30
                    VII  nedirbame

RASEINIŲ

MARCELIJAUS MARTINAIČIO

VIEŠOJI BIBLIOTEKA

Neturiu kitų dokumentų, išskyrus dainas, / Žodyną, Maironio eilėraščius, seną verpstę: / tik tai gali paliudyti mano teisę į žemę.

Marcelijus Martinaitis

2015 metų renginių akimirkos

Gamybinis rytmetis su artėjančių švenčių atspalviu

Pereiti prie turinio

2015 12 21

Gruodžiui įpusėjus, kaip ir kasmet, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje šurmuliavo šios bibliotekos ir jos filialų darbuotojai, svečiai, rėmėjai, bendraminčiai. Jie susirinko apžvelgti nueinančių metų darbus, pagerbti ir padėkoti tiems, kurie nuoširdžiai ir atkakliai siekia užsibrėžtų tikslų, remia ir viešina bibliotekoje vykstančius renginius, koordinuoja projektinius darbus.

 

Savivaldybės mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, pasveikinusi susirinkusiuosius su artėjančiomis šventėmis, kiekvienam bibliotekos darbuotojui įteikė šventines atvirutes su nuoširdžiais linkėjimais.

 

Bibliotekos direktorė Daina Sutkevičienė nueinančius metus pavadino projektinės veiklos ir savęs įvertinimo metais. Didžioji dauguma bibliotekininkų sėkmingai praėjo atestacijas, deda daug pastangų įgyvendindami projektus, stengiasi žengti koja kojon su laikmečio iššūkiais. O tokių 2015-aisiais buvo ne vienas ir ne du, tačiau bibliotekininkai pasiryžę juos įveikti. Pasak direktorės, kai kurie projektai jau pasiekė finišo tiesiąją, kiti – bus tęsiami ateinančiais metais. Kitais metais bus tęsiamas ir vienas reikšmingiausių projektų „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam", kuriuo siekiama sustiprinti bibliotekų gebėjimus tenkinant besivystančios visuomenės poreikius.

 

Savo pastebėjimus apie šio projekto svarbą išsakė ir viešnia iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Giedrė Čistovienė, kuri yra projekto „Bibliotekos pažangai 2 " projektų bendruomenėms koordinatorė. Ji negailėjo raseiniškiams gerų žodžių, sakydama, jog vykdydami šį projektą bibliotekininkai nesavanaudiškai prisideda prie valstybės pažangos vieno iš strategijos tikslų – mokymosi visą gyvenimą.

 

Raseinių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir ūkio departamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė, rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Loreta Sirvydienė pasidžiaugė gražiu bibliotekų ir kaimo bendruomenių bendradarbiavimu, savitarpio pagalba ir supratimu. Ji priminė, jog ateinantys metai – bibliotekų ir vietos bendruomenių metai, todėl tikisi ir tolimesnio gražaus bendradarbiavimo, organizuojant bendras šventes, svarbias sukaktis ir kitus bendruomenėms reikšmingus renginius.


Ilgametė bibliotekos bičiulė ir rėmėja Gražina Pečkaitienė sakė negalinti nė dienos išbūti be bibliotekos ir tos gerosios auros, kuri čia tvyro, todėl, esant reikalui, visada pasiruošusi padėti kuo galėdama. O jos indėlis į krašto pažinimo istoriją išties nemažas.

 

Gamybinį-šventinį rytmetį vainikavo įspūdinga literatūrinė-muzikinė kompozicija „Baltoje Advento tyloje", kurios sudarytoja ir atlikėja kauniškė, akademinės visuomenės atstovė Violeta Bakutienė.

Gamybinis rytmetis su artėjančių švenčių atspalviu

Rūta GUDŽIŪNIENĖ